Manifesto

Manifesto,

Gerçek hazine insana hayat amacı yolunda yürümeye başlayınca gelir. Ben hazinemi kalbimin sesinde buldum. O ses her zaman bana varolan tek şeyin ışık olduğunu söyledi. Işığın hayatımda sönmeye yüz tuttuğunu günlerde bile inanmaktan vazgeçmedim. İşte benim hazinem, benim hayat amacım insanlara o ışığın varlığını hatırlatmak, söndüğünü düşünseler bile küllerinden doğurmak… Çünkü insanoğlunun asırlardır aradığı hazine sadece bir nefes uzakta. En karanlık günlerde bile ışığın külleri duymamız için çığlıklar atar. Karanlık gözlerimizi ve kulaklarımızı kapatsa bile kalbimize dokunamaz, bu yüzden nefes almaktan vazgeçmeyiz ve aldığımız nefeslerin manasına ulaşmak için atar insan kalbi.

Bu sayfanın amacı insanlığımın elverdiğince,
Size ne kadar değerli ve özel olduğunuzu hatırlatmak,
Kendi yarattığınız çukurlarda boğuşurken yalnız olmadığınızı göstermek,
İlimin ve bilimin ışığında varoluşsal sancılara dokunmak,
En karanlık günlerde UMUT olmak,
Asıl öğretmenin siz olduğunu farkettirmek,
Gelişen dünyada araştırmacı bireyler yetiştirmek,
Ülkesel ve global enerjimizi yükseltmek,
Toplumdan sahte kimlikleri anlatmak,
Dinlerin asıl amacını aydınlatmak,

Ve nicesi… İnsan ömrü uzun ve meşakkatli görünsede bir kelebeğin kanat çırpması kadar kısa.. İki kanat çırpışı aralığında kalbinin sesi ile yaşa!

 

Kalbime ışıktan akan paragrafta olduğu gibi,

“Kalbiniz feneriniz olsun, yolunuzu aydınlatan olsun. Işığın olduğu yerde karanlık barınamaz. Karanlığı delmek için bir kıvılcım yeterlidir. Ruhunuzun tekamül yolculuğunda ışığı takip edin. Uzun ve meşakkatli sandığınız yol aslında birkaç adımdan oluşuyor. Amacınızı asla unutmayın ve her daim yolda olun. O yolda bazen durun, dinlenin. Her zaman yürümek zorunda değilsiniz. Yolda karşılaştıklarınıza merhametli olun. Merhamet sizin kurşununuz olsun.”

Gizli İlimler Okulu 20. Dersten alınmıştır.